سلاح ورزی: مجلس به خلق ارزش اقتصادی کمک کند

به گزارش انجمن گیگابلاگ، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می گوید مجلس باید به جای مداخله در فرایند نظام تولید و تجارت، به خلق ارزش اقتصادی کمک کند.

سلاح ورزی: مجلس به خلق ارزش اقتصادی کمک کند

حسین سلاح ورزی در گفت و گو با انجمن گیگابلاگ، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین مسائلی که هدف گذاری و موقعیت اقتصاد یک کشور را تعیین می کند، فراهم کردن زیرساخت های لازم برای تولید ارزش اقتصادی جدید و مولد است. در چنین فرایندی مجلس به عنوان اصلی ترین نهاد قانون گذار کشور، اهمیتی فراوان دارد.

به گفته وی، مجلس می تواند با فراهم کردن یک فضای برابر میان نیروهای مختلف اقتصادی و اجتماعی، پایبندی به قانون را به عنوان یک اصلی مهم و خدشه ناپذیر مطرح کرده و این امید که ثبات در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور وجود خواهد داشت را گسترش دهد.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، با بیان اینکه وضع و اجرای قانون دو وظیفه مهم حاکمیت در قبال مردم است، گفت: با تضمین اجرای قانون به عنوان زیرساخت اصلی نظام سیاسی مدرن، می توان امیدوار بود شرایطی به وجود آید که برای حاکمیت و مردم فضایی برد - برد شکل گرفته و اهداف کلان کشور با سرعت و قدرت بیشتری دنبال شود.

او خاطر نشان کرد: آنچه که در فرایند توسعه تولید اهمیت زیادی دارد، فراهم کردن مقدمات لازم در تامین مواد اولیه و مایحتاج واحدهای تولیدی است که نوع نگاه قانونی به آن در شرایط اقتصادی اهمیت زیادی دارد. تامین نهادهای تولید چه از نظر کمی و چه کیفی، یک اولویت بزرگ اقتصادی به شمار می رود.

به گزارش انجمن گیگابلاگ، یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رسما کار خود را آغاز کرد و محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران، به عنوان رییس آن برگزیده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سلاح ورزی: مجلس به خلق ارزش اقتصادی کمک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاح ورزی: مجلس به خلق ارزش اقتصادی کمک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید