مرداب هسل ؛ جواهری درخشان در آغوش جنگل

به گزارش انجمن گیگابلاگ، مرداب هسل یکی از مرداب های کشورمان، همچون سایر جاذبه های طبیعی چشم گردشگران را به گونه ای به خود خیره می نماید که گویی جواهری درخشان در آغوش جنگل است.

مرداب هسل ؛ جواهری درخشان در آغوش جنگل

انجمن گیگابلاگ: طبیعت مجموعه ای از زیباترین نقاشی های طبیعی است که چشم هر انسانی را به خود خیره می نمایند. ایران ما در نقطه نقطه خود جاذبه های طبیعی بسیار و متنوعی را جای داده است. مرداب ها بخشی از جاذبه های طبیعی هستند. آن ها در اصل مناطق مرطوب گرمی هستند که زیستگاه گیاهان و جانوران زیادی به حساب می آیند. زمین پرآب مرداب ها اغلب به میزان زیادی با درختانی شبیه به سرو پوشیده شده است.

یکی از مرداب های زیبا و چشم نواز ایران با نام مرداب هَسَل شناخته می گردد.

این مرداب همچون جواهری درخشان در آغوش جنگل مشعل یا محمدآباد واقع در 15 کیلومتری جنوب غربی شهر چالوس و کمتر از 20 کیلومتری شمال غربی شهر مرز ن آباد قرار گرفته و خودنمایی می نماید.

روی مرداب هسل با جلبک پوشیده و این امر باعث شده است که این مرداب در فصل های مختلف سال با رنگ های سبز، صورتی، نارنجی و قرمز دل هر بازدیدنماینده و گردشگری را برباید.

این دلربایی بخشی از خاصیت طبیعت است و به نوعی انسان را به آرامش می رساند.

در سرانجام پیشنهاد ما به شما این است که در شرایط فعلی با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا سفر های غیرضروری را به زمانی دیگر موکول کنید و در هر زمانی که برای چند ساعت به دل طبیعت پناه می برید، به قوانین آن احترام گذاشته و زباله هایتان را در آن رها نکنید.

منبع: توریسم آنلاین

به "مرداب هسل ؛ جواهری درخشان در آغوش جنگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرداب هسل ؛ جواهری درخشان در آغوش جنگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید