کاترین کبیر در قرن 18 میلادی: واکسن بزنید

به گزارش انجمن گیگابلاگ، نامه ای از کاترین دوم، ملکه پیشین روسیه که وی در آن خواهان مصون سازی جمعیت کشورش در برابر بیماری آبله شده است به زودی به حراج گذاشته خواهد شد.

کاترین کبیر در قرن 18 میلادی: واکسن بزنید

به گزارش یورونیوز، این سند تاریخی در روز 20 آوریل سال 1787 نوشته شده و این روز ها همزمان با شیوع بیماری کووید 19 در روسیه یادآور مسائل قدیمی این کشور در حوزه بهداشت و درمان است.

نامه کاترین دوم روز پنجشنبه گذشته در مسکو به نمایش عایدی و قرار است نمایش عمومی آن تا روز 30 نوامبر (9 آذر) ادامه پیدا کند.

نامه کاترین دوم همزمان با اولین اقدامات در راستای مصون سازی انسان ها در برابر بیماری آبله نوشته شده بود. این نامه قرار است به همراه تابلویی از چهره کاترین دوم ماه دسامبر در لندن به حراج گذاشته گردد. قیمت نامه و تابلوی کاترین دوم رقمی معادل یک میلیون و 400 هزار یورو تخمین زده شده است.

کاترین دوم یا کاترین کبیر اولین فردی بود که در امپراتوری تحت فرمانش در برابر بیماری آبله واکسینه شد. او در این نامه به یکی از فرمانداران منطقه ها امپراتوری روسیه دستور می دهد که در پی راه اندازی کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری آبله باشد.

از تردید شهروندان روسیه در تزریق از واکسن کووید 19 به عنوان یکی از عوامل موثر در رویارویی این کشور با موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا یاد می گردد. تنها حدود 36 درصد از جمعیت روسیه به طور کامل در برابر کووید 19 واکسینه شده اند.

کاترین دوم از سال 1762 تا 1796 امپراتریس (ملکه) و فرمانروای روسیه بود.

منبع: فرارو

به "کاترین کبیر در قرن 18 میلادی: واکسن بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاترین کبیر در قرن 18 میلادی: واکسن بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید