سانگ یانگ بار دیگر فروشی شد؛ شکستی تلخ برای قدیمی ترین برند خودروسازی کره

به گزارش انجمن گیگابلاگ، سانگ یانگ ممکن است با مشکل عظیمی روبرو شده باشد، چون ماهیندرا خودروساز عظیم هندی میخواهد کنترل این برند کره ای را به مشتری جدیدی واگذار کند.

سانگ یانگ بار دیگر فروشی شد؛ شکستی تلخ برای قدیمی ترین برند خودروسازی کره

ماهیندرا مالک 75٪ درصد از سهام سانگ یانگ است و سال 2010 این سازنده خودروهای شاسی بلند را از ورشکستگی نجات داد، اما تا به امروز نتوانسته سرمایه گذاری خودش در این شرکت را ادامه دهد. در ماه آوریل، ماهیندرا بیان کرد از این پس در سانگ یانگ سرمایه گذاری نخواهد نمود.

پاون گوئنکا مدیرعامل ماهیندرا در این باره گفته است:

سانگ یانگ به یک سرمایه گذار جدید احتیاج دارد. ما در حال همکاری با شرکت هستیم تا یک سرمایه گذار جدید برای آن پیدا کنیم.

برند سانگ یانگ از سال 1994 تا به امروز در بریتانیا حضور داشته است، وقتی از شاسی بلند موسو رونمایی کرد، اما نتوانست در این کشور به موفقیت برسد.

در سال 2019، این شرکت با عرضه 967 خودرو فقط 0.09٪ از بازار بریتانیا را در اختیار داشت، آن هم با وجود اینکه در سال 2017 از دو مدل جدید سانگ یانگ رکستون و سانگ یانگ کوراندو رونمایی نموده بود.

ارقام فروش این شرکت سال جاری کمتر هم شده است: فقط 510 خودرو سانگ یانگ در سال 2020 به فروش رسیده است، اگرچه بحران کرونا هم در این موضوع تاثیرگذار بوده است.

شرایط فروش سانگ یانگ در بقیه نقاط اروپا هم بهتر از بریتانیا نیست. پس از اوج فروش خودروهای این شرکت در سال 2006، این فرایند سیر نزولی پیش گرفت. البته در سال 2015 به دلیل محبوبیت تیوولی، شاهد افزایش قابل توجهی در فروش محصولات این شرکت بودیم.

این کراس اوور کوچک به پرفروش ترین مدل این برند تبدیل شد، اما امروزه بین مشتریان جذابیتی ندارد و به نظر می رسد سودآوری آن کمتر از بقیه مدل های شاسی بلند این شرکت بوده است. با این حال، به تازگی فیس لیفت تیوولی معرفی شده که اواخر سال جاری در بریتانیا عرضه خواهد شد.

انیش شاه معاون مدیر عامل ماهیندرا گفته این شرکت به عنوان بخشی از برنامه گسترده برای کاهش هزینه ها، در 12 ماه آینده توجه بیشتری به کسب وکارهای ضررآور خودش خواهد نمود.

لازم به ذکر است سانگ یانگ یا سنگ یانگ قدیمی ترین خودروساز کره جنوبی محسوب می گردد و از این نظر از عقبه ای قدیمی تر نسبت به کیا، هیوندای و حتی دوو برخوردار است.

منبع: carscoops

منبع: دیجیکالا مگ

به "سانگ یانگ بار دیگر فروشی شد؛ شکستی تلخ برای قدیمی ترین برند خودروسازی کره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانگ یانگ بار دیگر فروشی شد؛ شکستی تلخ برای قدیمی ترین برند خودروسازی کره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید