عمر طولانی می خواهید؛ مصرف این سه ماده سفید را کم کنید!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، چربی های موجود در گوشت سفید به طور جدی بالاتر از حد معمول است. مصرف روزانه مقادیر زیاد چربی منجر به افزایش وزن و افزایش سطح چربی خون می گردد. احتمال ابتلا به هیپرلیپیدمی افزایش می یابد، خطر ابتلا به بیماری های مختلف قلبی عروقی و رگ های مغز افزایش می یابد.

عمر طولانی می خواهید؛ مصرف این سه ماده سفید را کم کنید!

زندگی طولانی غیرممکن نیست. تنها شرط این است که سالم باشد. چگونه به سلامتی برسیم؟ افرادی که مسائل سلامتی دارند، به یاد داشته باشید: برای یاری به بدن، از این سه غذای سفید کمتر و بیشتر از این دو غذای سیاه بخورند. این مواد غذایی در زیر آمده است:

نمک سفید: خوردن نمک زیاد واقعا برای بدن مضر است. این نه تنها می تواند فشار خون را افزایش دهد، بلکه باعث خطر انسداد رگ های خونی نیز می گردد. مصرف بیش از حد نمک منجر به کم آبی بدن می گردد که باعث می گردد شما اندازه زیادی نوشیدنی بنوشید و بار کلیه ها را افزایش دهید.

شکر سفید: شکر سفید همان نمک خوراکی است و خوردن بیش از حد آن ناسالم است، فکر نکنید که فقط به علت شیرین بودن، سالم است. در واقع شکر سفید آسیب زیادی به بدن وارد می نماید. مصرف بیش از حد قند نه تنها خطر چاقی را افزایش می دهد، بلکه خطر ابتلا به دیابت را نیز افزایش می دهد.

گوشت سفید: چربی های موجود در گوشت سفید به طور جدی بالاتر از حد معمول است. مصرف روزانه مقادیر زیاد چربی منجر به افزایش وزن و افزایش سطح چربی خون می گردد. احتمال ابتلا به هیپرلیپیدمی افزایش می یابد، خطر ابتلا به بیماری های مختلف قلبی عروقی و رگ های مغز افزایش می یابد.

اما برای سلامتی بیشتر این دو غذای سیاه را بخورید:

قارچ سیاه درختی: قارچ یک غذای بسیار مقوی و سالم است. با مصرف منظم، قارچ نه تنها می تواند شرایط پوست را بهبود بخشد، بلکه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای بعضی بیماری های قلبی عروقی و عروق مغزی مانند تصلب شرایین نیز عمل می نماید. اما به یاد داشته باشید که قارچ ها را باید تازه مصرف کنید، آن ها را برای مدت طولانی نگهداری نکنید یا خیس نکنید تا مواد مغذی آن از بین نرود.

برنج سیاه: برنج سیاه گونه ای با ارزش غذایی بسیار بالا است که به آن برنج طول عمر نیز می گویند. برنج سیاه حاوی عناصر کمیاب منیزیم و پتاسیم است که مصرف منظم آن ها می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و عروقی مغز را کاهش دهد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "عمر طولانی می خواهید؛ مصرف این سه ماده سفید را کم کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمر طولانی می خواهید؛ مصرف این سه ماده سفید را کم کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید